Hakkımızda – ÖZMETAL Paslanmaz Çelik San. ve Tic. LTD. ŞTİ. 1988 yılından çelik sektöründe faaliyete başlamıştır. 2001 yılında İkitellide kurulan Oscar Evye markasıyla üretim sektörüne giren Özmetal 2007 senesinde üretimini arttırarak Hadımköy fabrikasına geçmiş, 2014 yılından itibaren Gebze Organize Sanayide bulunan son teknoloji üretim tesisi ile yoluna devam etmektedir. 7000m2 kapalı alanda bulunan fabrikada kalite ve servis anlayışını ilerletmektedir.

Paslanmaz çelik imalatında hem Türkiye, hem de dünya ticaretinde, gelişen rekabetli pazar ortamında kendi tecrübe ve birikimleri ile kusursuz hizmet anlayışını bütün müşterilerine sunmaktan gurur duyuyor. Firmamız THYSSEN KRUPP ( Almanya ), UGINE & ALZ ( Fransa ), OUTOCUMPU ( Finlandiya) gibi dünya devi olan paslanmaz çelik üreticilerinden ve bazı uzak doğu ülkelerinden doğrudan ithalat yapmaktadır.

Özmetal stoklarında devamlı bulundurduğu AISI 304, 309, 310, 316, 320, 420 , 430 kalitede ; ebatlı ve ebatsız; parlak , mat, taşlı ve desenli yüzeyde; rulo ve levha halinde paslanmaz çelik hammaddenin yanısıra paslanmaz çelik profil, boru ve çubuktan oluşan geniş ürün yelpazesi ile yerel  ve yurtdışına hizmet  vermektedir.

Misyonumuz – Paslanmaz çelik imalatı pazarında dünyadaki  teknolojik yenilikleri sürekli takip eden firmamız farklı ölçü ve yüksek kalitede hazırlanan ürünleri hızlı şekilde hazırlayıp, uygun fiyat garantisi ile piyasada yer edinmeyi hedefliyor.

Vizyonumuz – Özmetal ailesi olarak firmamızı her zaman ileriye taşımak ve üretimimizi uluslararası standartlara uygun yapmaktır. Hatasız ve kaliteli ürün yelpazemizi piyasaya sürerken, her türlü iş kazalarını önleyerek ve çevre dostu üretim yaparak başarıyı elde ediyoruz.

Geçmişten Günümüze Özmetal

Kuruluş 1988

ÖZMETAL Paslanmaz Çelik San. ve Tic. LTD. ŞTİ. 1988 yılından çelik sektöründe faaliyete başlamıştır.

2001

2001 yılında İkitellide kurulan Oscar Evye markasıyla üretim sektörüne girmiştir.

2007

2007 senesinde üretimini arttırarak Hadımköy fabrikasına geçmiştir.

2014

2014 yılından itibaren Gebze Organize Sanayide bulunan son teknoloji üretim tesisi ile yoluna devam etmektedir.